Головна | ІКТН в адмініструванні освітнім процесом | Реєстрація | Вхід
Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS   Понеділок, 23.12.2024, 08:25
Меню сайту
Надіслати СМС
 050,066,095,099
067,096,097,098
 038, 069
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
         Демократизація освітньої діяльності вимагає адекватних змін і в роботі з підготовки керівних кадрів освіти, а також пошуку і впровадження методик інноваційних технологій для формування нового покоління директорів загальноосвітніх навчальних закладів. Сьогодні керівники навчальних закладів, наражаються на певні труднощі в роботі: змінюються, розширюються їх функції, ускладнюється їх роль. Причину варто шукати у стані справ, коли школа із закритої системи перетворюється у більш складну відкриту систему. Саме тому процес усвідомлення цих процесів і адаптації до них вимагає терпіння і часу, а також – підготовки професійного керівника, який є висококваліфікованим фахівцем і в галузі управління навчальним закладом, і у навчально-виховній роботі. Адже управлінська діяльність має «подвійний» предмет діяльності: керівник повинен бути і менеджером, і педагогом. Це означає, що на сучасному етапі розвитку середньої освіти сучасний керівник навчального закладу повинен успішно здійснювати як управлінську, так і педагогічну діяльність, забезпечуючи реалізацію цілей і змісту навчально-виховного процесу та різноманітних форм між суб’єктних відносин у нових умовах.
        Подолати суперечності між фактичним рівнем професійної компетентності директорів загальноосвітніх навчальних закладів (ЗНЗ) і необхідними для сучасного управління знаннями і вміннями в умовах інформаційного суспільства можливо шляхом використання інформаційно-комунікаційних технологій.
       Управлінська діяльність керівника ЗНЗ має враховувати весь спектр можливостей сучасних інформаційних технологій. Впровадження засобів інформаційних технологій в управління ЗНЗ здійснюється за такими напрямами:
  1. використання управлінського комп'ютерного комплексу, до якого входять: 
    • комп'ютерні задачі, які використовуються в процесі управління всією соціально-педагогічною системою ЗНЗ в цілому (комплексні комп'ютерні задачі);
    • комп'ютерні задачі, що систематизують, автоматизують і роблять ефективнішою найбільш рутинну діяльність учасників управління ЗНЗ (комп'ютерні задачі підтримки);
  2. інформаційне спілкування засобами комп'ютерних технологій із зовнішнім середовищем і використання отриманої інформації в управлінській діяльності і діяльності ЗНЗ в цілому.
        Для реалізації цього напряму необхідно:
  • організувати отримання інформації від державних і регіональних органів управління, органів місцевого самоврядування, органів управління освітою, закладів освіти та ін. засобами електронної пошти (для цього можна використати середовище розроблене лабораторією інформаційних технологій ФМГ №17 м. Вінниці);
  • організувати постійний пошук інформації у мережі Інтернет, яка необхідна для наукової організації управління ЗНЗ і повноцінного функціонування всіх його підсистем;
  • створити інформаційний простір ЗНЗ.
        Процес удосконалення діяльності соціально-педагогічної системи школи в сучасних умовах потребує нових управлінських підходів. На перший план виходить організація комп'ютерного забезпечення підсистем діяльності ЗНЗ. Програмне забезпечення у вигляді окремих задач або їх груп на основі блоків відповідальності адміністрації ЗНЗ значно підвищує ефективність роботи управлінського персоналу. Особливе місце займає в цьому процесі Інтернет.
        Одним із суттєво нових аспектів управління навчальним і виховним процесом в ЗНЗ є надання можливості учням використовувати Інтернет при підготовці до уроків, для спілкування з однолітками з інших міст і країн світу. Шкільні бібліотеки повинні трансформуватися в інформаційні центри, де поряд із звичайними матеріалами інформація повинна зберігатися на аудіо- і відео- касетах, компакт-дисках, дискетах, вінчестерах комп'ютерів та ін. Обов'язковим є доступ комп'ютера, розташованого в бібліотеці, до Інтернету. Бібліотеки повинні стати медіотеками. Учням і вчителям, завдяки новим інформаційним технологіям, однаково доступні шкільна бібліотека, бібліотека ім. В.Т. Вернадського в м. Києві (www.nbuv.gov.ua/eb/index.html) і бібліотека Конгресу США (www.loc.gov) та ін. Важливим елементом використання Інтернет-технологій є аналітична робота адміністрації ЗНЗ щодо навчальних комп'ютерних програм, які можна отримати через Інтернет, відповідність їх діючим навчальним програмам з різних предметів. Найбільш забезпечені навчальними комп'ютерними програмами, які можна отримати через Інтернет є такі предмети, як фізика, хімія, іноземна мова. Актуальним є питання використання нових інформаційних технологій при реалізації управління сільським ЗНЗ, бо завдяки цим технологіям вони мають можливість суттєво поліпшити рівень своєї роботи.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
   ЦЕНТР ІКТН
через
І семестр завершується
ЦЕНТР ІКТН
Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Друзі сайту
 

Copyright NICO Заболотний Микола Григорович © 2011-2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz