Міністерство освіти і науки затвердило положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти.
Положення затверджене наказом №620 від 8 червня та опубліковане в “Офіційному віснику України” 2 листопада. Документ доступний на сайті МОН.
Зокрема, Держслужба якості освіти вноситиме у цю базу результати інституційних аудитів шкіл. Також база покликана забезпечувати:
електронне ліцензування освітньої діяльності (оформлення, подання документів до органу ліцензування та отримання відповідного рішення у електронному вигляді);
формування, реєстрації та облік інформації для видачі суб’єктами освітньої діяльності документів;
перевірки достовірності документів про освіту;
інформування громадськості про видані, анульовані суб’єктам освітньої діяльності ліцензії на провадження освітньої діяльності, розширення, звуження їхньої освітньої діяльності, сертифікати про акредитацію спеціальностей (освітніх програм, напрямів підготовки) тощо.
Студія онлайн-освіти EdEra та Інститут лідерства, інновацій та розвитку розробили для вчителів навчальні матеріали для формування громадянської компетентності в учнів.
На сайті EdEra доступні 16 модулів про медіаграмотність, права людини та громадянську відповідальність, повідомили на сайті МОН.
Модулі базуються на навчальних програмах для 5-9 класів, які передбачають 4 наскрізні змістові лінії: “Здоров’я і безпека”, “Підприємливість та фінансова грамотність”, “Громадянська відповідальність”, “Екологічна безпека та сталий розвиток”.
Учитель може обрати тему модуля залежно від предмету та класу, в якому викладає, та адаптувати навчальні матеріали на власний розсуд.
Ці модулі покликані формувати громадянську компетентність не лише через вивчення шкільних предметів суспільно-гуманітарного циклу, а й через біологію, географію, математику, фізику та інші предмети.
Модулі можуть містити як один урок, так декілька або навіть проектний день. Для вчителів прописаний сценарій уроку, презентації та рекоме
... Читати далі »
Міністерство освіти і науки просить надсилати пропозиції щодо переліків засобів навчання та обладнання для кабінетів фізики, хімії, біології, географії та математики.
“У зв’язку з постійним інноваційним розвитком засобів навчання та обладнання для закладів загальної середньої освіти, виникла необхідність в оновленні вимог до переліку засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для кабінетів природничо-математичних предметівзакладів загальної середньої освіти”, – пояснюють у міністерстві.
Надсилати свої пропозиції можна до 23 л
... Читати далі »